ПРЕЗЕНТУЄМО ВЛАСНИЙ ДОСВІД НА ОБЛАСНОМУ РІВНІ

Автор | 12 Квітня, 2021

07 квітня 2021 року відбувся обласний вебінар на тему «Основні напрями модернізації системи науково-методичної роботи в позашкільному закладі освіти».

Учасниками заходу були 62 представники позашкілля громад Хмельницької області.

Досвід роботи з питання «Роль освітньо – розвивального середовища у формуванні готовності педагогів-позашкільників до роботи на основі сучасних педагогічних технологій» презентували учасникам вебінару консультант КУ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Ж.Перуцька та директор Будинку дитячої творчості І. Руденко.

У виступі Жанна Ігорівна зазначила, що у практичній діяльності  закладів позашкільної освіти Славутської міської ТГ використовуються традиційні і нетрадиційні форми методичної роботи, які вже підтвердили свою дієвість і спрямовані на створення системи неформальної та інформальної професійної освіти.

Методичний супровід професійної  діяльності керівників гуртків здійснюється з метою удосконалення  творчого процесу. А це означає конкретні кроки переходу від позиції репродуктора до творця, експериментатора, заради підвищення фахової, загальнокультурної, комунікативної компетентності як обовיязкових засад розвитку творчої діяльності.

Серед інноваційних форм професійно – творчої взаємодії впроваджуються освітні хакатони (командна робота в проєктній діяльності), педагогічні кав’ярні, вернісажі творчих портретів, педагогічні студії, методичні мости.

Ірина Руденко зазначила, що впровадження нових форм методичної роботи дає можливість скоординувати реалізацію освітніх проектів, визначити перспективи діяльності, неформально обговорити питання щодо шляхів актуалізації змісту, методик і технологій освітньої роботи.